Bu Yazımızda Neler Bulacaksınız ? Göster
Roş çikolata nedir?,
Bu çikolatanın Fransızca kaya anlamına gelen adı, çeşitli çikolata soslarıyla kuru yemişlerin birleşiminden doğan pürüzlü görünümünden dolayı konuldu. Roche çikolata, Fransız pastanelerinden tüm dünyaya yayıldı. "Roş" olarak okunan ismi de en az lezzeti kadar unutulmaz. Kahve dünyası çikolatasında gluten var mı?,
Bitter çikolata [Kakao kitlesi, şeker, kakao yağı, kakao tozu, emülgatör (ayçiçek lesitini), aroma verici (vanilin)], Antep fıstığı (39%). Antep fıstığı içerir. Eser miktarda süt bileşeni, soya ürünü, badem, fındık,fıstık ezmesi, ceviz, yumurta ve gluten içerebilir. Rus çikolatası helal mi?,
Rusya'nın Sovyet yadigarı en ünlü çikolata markası Alyonka'nın üreticisi Krasnıy Oktyabr fabrikası ilk “helal” sertifikasını aldı. Rusya devlet kalite kurumu Roskaçestvo, Alyonka, Grilyajnıye, Kozinaçki s solyu, Ptiçye moloko, Babayevskiy, Elitnıy ürünlerine “helal” sertifikası verdi. Ruby çikolata neden pembe?,
Dünya'da yalnızca Güney Amerika'da Brezilya ve Ekvador'da, Afrika'da ise Fildişi Sahili'nde yetişen ruby kakao meyvelerinden gelen, gizli bir dönüşüm sürecinden geçen ve çikolataya dönüşen bu çekirdeğin temel özelliği doğal olarak sunduğu pembe renktir. Nutella'da gluten var mı?,
Nutella® gluten içeren tahıllardan (buğday, arpa, çavdar, yulaf veya tritikale) elde edilen hiçbir maddeyi içermez. Nutella®'daki palmiye yağı hidrojene bir yağ mıdır? Hayır. Palmiye yağı doğal olarak palmiye meyvesinden elde edilir. 1 kilo Lavi çikolata ne kadar?,
Nutella® gluten içeren tahıllardan (buğday, arpa, çavdar, yulaf veya tritikale) elde edilen hiçbir maddeyi içermez. Nutella®'daki palmiye yağı hidrojene bir yağ mıdır? Hayır. Palmiye yağı doğal olarak palmiye meyvesinden elde edilir. Rakı'da gluten var mı?,
Nutella® gluten içeren tahıllardan (buğday, arpa, çavdar, yulaf veya tritikale) elde edilen hiçbir maddeyi içermez. Nutella®'daki palmiye yağı hidrojene bir yağ mıdır? Hayır. Palmiye yağı doğal olarak palmiye meyvesinden elde edilir. Domuz yağı çikolatada nasıl anlaşılır?,
Gluten, buğday, çavdar, arpa, yulaf gibi bazı tahıllarda bulunan bir protein grubudur. Gluten proteini, distilasyon aşamasından final ürüne geçmez. Bu nedenle rakı, gluten içermemektedir. Jelibon haram mı helal mi?,
Alman çikolatalarında domuz yağı olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, malzeme listesini kontrol etmektir. Domuz yağı, genellikle "schweineschmalz", "talg" veya "speck" olarak listelenir. Malzeme listesinde bu terimlerden herhangi birini görürseniz, çikolatanın domuz yağı içerdiği anlaşılır. Helal çikolata hangileri?,
HARIBO'yla ilgili en çok merak edilen soru, ürünlerinin helal olup olmadığı. Bu sorunun cevabı son derece net; Türkiye'de üretilen tüm HARIBO ürünleri helaldir.